ForumAlem
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
forum kurmak | ©phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Suistimalı göstermek | Son tartışmalar
ForumAlem

ForumAlem

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Visual basıc.2005 ten veritabanını kayıt ekleme

2 posters
YazarMesaj
ToPrAk
Admin
Admin
ToPrAk

Visual basıc.2005 ten veritabanını kayıt ekleme Empty
MesajKonu: Visual basıc.2005 ten veritabanını kayıt ekleme   Visual basıc.2005 ten veritabanını kayıt ekleme Icon_minitimeCuma Ağus. 08, 2008 1:52 pm

veritabanı ile bağlantıyı yapıyorum. Listeleme ve sorgu da yapabiliyorum ama yeni kayıt eklerken sorun çıkıyor.

Arkadaşlar Veritabanından listeleme yaparken şu kodu kullanıyorum.

Dim veritabanı As OleDb.OleDbConnection = New OleDb.OleDbConnection("provider= microsoft.Jet.Oledb.4.0;Data Source=D:\TelRehberi.mdb")
Dim adapter As OleDb.OleDbDataAdapter = New OleDb.OleDbDataAdapter("Select * from TelDefteri WHERE FirmaAdı LIKE '" & TextBox1.Text & "%' ", veritabanı)
Dim ds As DataSet = New DataSet
adapter.Fill(ds, "TelDefteri")
DataGridView1.DataSource = ds.Tables("TelDefteri")
veritabanı.Close()

Silmek için şu kodu kullanıyorum.

Dim veritabanı As OleDb.OleDbConnection = New OleDb.OleDbConnection("provider= microsoft.Jet.Oledb.4.0;Data Source=D:\TelRehberi.mdb")
Dim sil As OleDb.OleDbCommand = New OleDb.OleDbCommand("delete from TelDefteri where FirmaAdı=?", veritabanı)
sil.Parameters.AddWithValue("@FirmaAdı", TextBox1.Text)
veritabanı.Open()
sil.ExecuteNonQuery()
veritabanı.Close()

Aynı şekilde yeni kayıt eklerken de

Dim yaz As OleDb.OleDbCommand = New OleDb.OleDbCommand("İNSERT İNTO TelDefteri ", veritabanı)

kodunu yazdıktan sonra
yaz.parametres.insert("@FirmaKodu", Textbox1.Text)

yazıyorum.burada hata veriyor. Yardımlarınız için teşekkürler
ecem

ecem

Visual basıc.2005 ten veritabanını kayıt ekleme Empty
MesajKonu: Geri: Visual basıc.2005 ten veritabanını kayıt ekleme   Visual basıc.2005 ten veritabanını kayıt ekleme Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 5:53 pm

ıns zamanla herseyı ogrenecegım ark bılgısı olanlar bu konu hakkında lutfen yardım etsın sımdıden tsk edıyorum

Visual basıc.2005 ten veritabanını kayıt ekleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Colin McRae Rally 2005